V roce 2019 jsem dokončila roční nástavbové studium jógy se zaměřením na jógovou terapii (Český svaz jógy) a dále jsem absolvovala lektorský kurz Jin jógy s Biffem Mithoeferem.

V současné době žiji v Mnichově kde vyučuji nejen lekce jógy (vinyasa, jin, hot) a workshopy hormonální jógy, ale vedu také lekce pilates a fitness Barre workouts. Během jógových pobytů, které několikrát do roka vyučuji (kdekoli po světě je zájem), převážně snoubím praxi hormonální jógové terapie s jin jógou.
Workshopy hormonální jógy však pravidelně vyučuji i v České republice, převážně v Praze, kam se jako rodačka velmi ráda vracím.

Co mě vedlo k hormonální jógové terapii?

Touha být matkou vs. Nerovnováha ženských hormonů způsobující neplodnost.
Na začátku roku 2014 mi lékaři sdělili, že hladina hormonů v mém těle, je spíše blíže k menopauze než k možnosti otěhotnění, a že pokud bych otěhotněla přirozenou cestou bez pomoci hormonálních medikamentů, bude to zázrak. V ten moment se mi zhroutil svět... vzhledem k mé onkologické minulosti bylo pro mě nepředstavitelné podstoupit IVF, ale... O pár měsíců později jsem dostala od své sestry dárek – víkendový seminář hormonální jógy. Již po absolvování semináře jsem cítila jak vaječníky začínají intenzivně pracovat a věděla jsem, že tohle může být ta správná cesta. Téhož roku jsem v práci, kde se člověk stresu nevyhne, dostala výpověď, a tak jsme s manželem odletěli do Asie. A právě tam, bez práce = bez stresu, jsem začala s téměř každodenním cvičením sestavy hormonalní jogové terapie. O necelý rok později se stal "ten" zázrak a my máme překrásného syna!
Takže já za sebe říkám: "ZÁZRAKY SE DĚJÍ"

Proč učím hormonální jógovou terapii?

Z mé vlastní zkušenosti vím, že pravidelné cvičení sestavy hormoální jógy je velmi účinné, zbavuje stresu a přináši ovoce. Hladina hormonů v těle se upraví bez potřeby užívat hormonální substituční léčbu. Mysl se zklidní, tělo doslova zregeneruje.
Těšim se z každé ženy a muže, kteří toto ovoce sami ochutnají, a jejichž píle a trpělivost rozzáří úsměv na jejich tváři, budou se cítit svěže a mladistvě, a jejich hormonální nerovnováha a nepříjemné symptomy s tím spojené, se znatelně zmírní či úplně zmizí.V roce 2019 jsem dokončila roční nástavbové studium jógy se zaměřením na jógovou terapii (Český svaz jógy) a dále jsem absolvovala lektorský kurz Yin jógy.
V současné době žiji v Mnichově kde vyučuji nejen lekce klasické jógy a workshopy Hormonální jógy, ale vedu také lekce pilates a fitness. Během jógových pobytů, které vyučuji párkrát do roka (kdekoli po světě je zájem), převážně snoubím praxi Hormonální jógové terapie s Yin jógou.
Workshopy Hormonální jógy pravidelně vyučuji i v České republice, převážně v Praze, kam se jako rodačka velmi ráda vracím.

Co mě vedlo k hormonální jógové terapii?

Nerovnováha ženských hormonů způsobující neplodnost. Na začátku roku 2014 mi lékaři sdělili, že hladina hormonů v mém těle, je spíše blíže k menopauze než k možnosti otěhotnění, a že pokud bych otěhotněla přirozenou cestou bez pomoci hormonálních medikamentů, bude to zázrak. V ten moment se mi zhroutil svět…ale nevzdala jsem to. O pár měsíců později jsem dostala od své sestry dárek – víkendový seminář hormonální jógy. Již po absolvování semináře jsem cítila jak vaječníky začínají intenzivně pracovat a věděla jsem, že tohle může být ta správná cesta. Téhož roku jsem v práci, kde se člověk stresu nevyhne, dostala výpověď, a tak jsme s manželem odletěli do Asie. A právě tam, bez práce = bez stresu, jsem začala s téměř každodenním cvičením sestavy hormonalní jogové terapie. O 10 měsíců později se stal "ten" zázrak…máme syna a je prostě boží! :-)

Proč učím hormonální jógovou terapii?

Z mé vlastní zkušenosti vím, že pravidelné cvičení sestavy HJT je velmi účinné a přináši ovoce. Hladina hormonů v těle se upraví bez potřeby užívat hormonální substituční léčbu. Budu se těšit z každé z vás, která to ovoce sama ochutná, a které její píle a trpělivost rozzáří úsměv na tváři, bude se cítit svěže a mladistvě, a její hormonální nerovnováha či nepříjemné symptomy menopauzy zmizí.


Kontakt
radkaexnaryoga@gmail.com
Kontakt
radkaexnaryoga@gmail.com